Alergie

JIFFY STEAMERY ZABÍJÍ ROZTOČE

Trápí Vás nebo Vaše děti alergie?

Zpráva z roku 2003 od agentury pro ochranu životního prostředí uvedla, že množství dětí s astmatem se za posledních dvacet let zdvojnásobilo. Od roku 1990 se sice zlepšilo znečištění ovzduší, přesto však alergie stále stoupají, jako klíčové se ukázalo omezení alergenů právě v domácnostech2.

Roztoči způsobují alergie svými alergeny obsaženými v jejich výměšcích. Roztočové alergeny se nejvíce šíří vzduchem a našemu organismu vadí vdechování těchto alergenů. Spojují se s relativně většími částečkami domácího prachu (více než 10 μm). Na rozdíl od alergenů koček a psů, které zůstávají po rozvíření v ovzduší i několik dnů, představují takto vázané roztočové alergeny těžší složku prachu s vyšší tendencí k usazování. Potíže s vdechováním alergenů roztočů se proto často projevují večer po ulehnutí do postele, při dovádění dětí v postelích, na pohovkách a kobercích, při luxování, velkém úklidu a podobně2.

 

Klinické studie prokázaly, že vyhýbání se alergenům roztočů v raném dětství může zabránit vzniku astmatu u dospělých.

 

Steamer byl testován na 8 čtvercích koberců, které byly osety známým počtem roztočů. Počet živých roztočů byl monitorován po dobu 4 měsíců v testovacích a kontrolních čtvercích. Výsledky ukázaly dvě významná zjištění. Žádní živí roztoči nebyli nalezeni v žádném z osmi čtverců ošeřených steamerem. Naproti tomu počet živých roztočů extrahovaných z osmi kontrolních čtverců vzrostl z průměru z 11 na 185 za 4 měsíce. Skutečnost, že nebyli nalezeni žádní živí roztoči v žádném z osmi párou ošetřených čtverců koberců ukazuje, že propaření je vysoce účinný způsob zabíjení roztočů1.

 

"Napaření Steamerem je jedinou ekologickou metodou, jak se v domě zbavovat roztočů, protože kombinuje efektivní zabíjení roztočů a výrazné snížení koncentrace alergenů. To činí Steamery ideálním pomocníkem v boji s roztoči a dalšími alergeny v domácnostech alergiků a astmatiků."

-M.J. Coloff, C. Taylor, T.G. Merrett

 

Studie dospěla k závěru že, propaření objektů v domácnosti Steamerem je velice účinným prostředkem k hubení roztočů bez použití chemických látek. Kromě toho nebylo pozorováno žádné poškození, sražení nebo odbarvení textilie. Koberce byly suché do půl hodiny po ošetření. Oproti tomu vakuové čištění zanechává koberce velice mokré, což může podpořit růst populace kvasinek1.

 

Vyberte si z naší široké kolekce Steamerů a zatočte s roztoči v domácnosti ještě tento týden.

 

Pro domácnost                                                               Na cesty                                                                 Profesionální použití

steamer hypoalergení alergie roztoči v domácnosti

 

Zdroje: 

1Coloff, M. J. - Taylor, C. - Merrett. T. G. 1995: The use of domestic steam cleaning for the control of house dust mites. Clinical and Experimental Allergy, 25:1061-6.

2May, J. C. 2001: My House is killing me! The Home Guide for Families with Allergies and Asthma.