Žehlení vs napařování

Napařování vs žehlení

Vaše oděvy jsou investice. Je tedy třeba použít nejšetrnější a nejbezpečnější způsob ošetření vašeho oblečení. Chcete-li zjistit jaká metoda je nejvhodnější v péči o veškeré tkaniny? Napařování a žehlení bylo porovnáno jednoduchým testem na dvou identických vzorcích 14,5 cm x 14,5 cm černé vlny.

Vzorek 'A' byl po jednu minutu žehlen parou steamerem jiffy.

Vzorek 'B' byl po jednu minutu žehlen klasickou žehličkou na doporučené nastavení teploty. Poté jsme v označených pytlích předložili vzorky mva scientific consultants v norcross, georgia, u.s.a. Pro podrobné zvětšení. Elektronový mikroskop ukázal k jakému poškození může dojít.

Vzorek A žehleno steamerem Jiffy

zehleno_parou_jiffy_steamer-2

Vzorek B žehleno žehličkou

Snímek obrazovky 2018-04-25 v 19.54.27        Snímek obrazovky 2018-04-25 v 19.54.16

Na fotografiích můžete snadno porovnat působení steameru Jiffy vs klasické žehličky:

Vlákna na vzorku "A" jsou v perfektním stavu, vzhledem k jemné povaze páry.

Vlákna ve vzorku "B" jsou poškozená a to již při první aplikaci horké žehlící plochy žehličky.

Na rozdíl od žehlení, pára obalí vlákna vodou a tím se vlákno uvolní a vyrovná, kdežto žehlička vlákna spíše lisuje. Nyní když jste se blíže podívali na rozdíl v péči o váš oděv, použijte to co používají profesionálové v obchodech kde oděvy nakupujete - Jiffy Steamer!

Navíc k žehlení steamerem nepotřebujete žehlící prkno, šetříte tedy svůj čas i prostor, steamer stačí jen zapnout a za 2,5 minuty můžete žehlit velice efektivně ,rychle a hlavně šetrně k vašim oděvům.myslíte, že většina prodejen žehlí klasickou žehličkou? Nikoliv, je to totiž neefektivní pomalé a navíc u mnoha materiálů náchylné k poškození a to určitě nikdo z prodejců nechce, poničit vzhled oděvu ještě než vám jej prodá. Zeptejte se příště až budete nakupovat ve vašem oblíbeném obchodě čím žehlí a určitě vás nepřekvapí že párou.